Статьи про бильярд

Що потрібно знати при купівлі більярду

a:2:{i:1;s:38:

На стадії вибору більярдного столу або перед тим, як зробити замовлення в салоні-магазині вузької спеціалізації та перед оформленням замовлення на доставку, радимо вам прислухатись до нашої поради та взяти на озброєння корисні рекомендації та поради досвідчених тренерів, виробників і звичайно самих гравців. Це допоможе не потрапити на «гарну» обгортку з дешевою «начинкою» захмарної вартості.

Крім того, при виборі більярду потрібно знати і враховувати, що велику роль відіграє місце, планування і площа приміщення, де буде встановлено більярдний стіл. Розраховуючи довжину та ширину кімнати для більярду, слід з кожного боку столу (довжина, ширина) додати мінімум довжину двох довгих кия.

Не завадить при придбанні показати в салоні-магазині план кімнати для столу, ознайомившись з яким, досвідчений консультант салону з легкістю і безпомилково допоможе підібрати для вас необхідний розмір під надані габарити.

Різноманіття всіх більярдних столів можна кваліфікувати:

  • за розмірами;
  • за типом гри;
  • по ціновій категорії.

Більярдні столи за розмірами визначаються в футах.

Професіональними столами вважаються: стіл для снукера і російського більярда 12-ти футового розміру, для американського пулу 9-ти футів довжини. Всі решта, відносять до аматорських, при цьому гра на таких відрізняється від гри на професійних столах. Наприклад, для російського більярду на 8-ми футовому столі загнати кулю в потрібну лузу значно простіше, ніж на 12-ти футовому. І як наслідок, гра починає втрачати інтерес після придбання гравцем пристойного рівня кладки.

Тому варто враховувати те, що якщо у вашому приміщенні можна розмістити тільки 8-ми футовий більярдний стіл, то доцільніше була б купівля столу для американського пулу, який дасть вам можливість повноцінної гри і тренування. Говорячи про карамболі, то ця гра залишається більш екзотичною для нашої країни, ніж снукер. Столи такого типу можна вкрай рідко побачити, вони стоять у лічених клубах або у гравців-професіоналів, які захоплюються артистичним більярдом.

Існує чотири найпопулярніших типу гри, відповідно до яких і діляться більярдні столи, це:

  • столи - піраміди для російського більярду
  • столи для англійської снукера
  • столи для американського пулу
  • столи для гри в карамболь.


Найбільші продажі по території СНД, за статистикою показують столи для гри в російський більярд, але враховуючи інтерес молодого покоління до гри в снукер і пуло, показники продажу столів даного типу так само досить високі.

Що б добитися значного прогресу грі у більярд потрібна наявність власного інвентарю та обладнання, в незалежності від того, як дорого це може вам обійтися. Стати професіоналом допоможуть тільки регулярні тренування, а їх комфортніше і вигідніше організовувати саме вдома, а не в орендованих клубних приміщеннях.

Більярдні столи по ціновій категорії діляться на 3 класа:
економічний клас, професійний клас і ексклюзивний клас.

Еталоном столів для свого типу гри в більярд (пуло, снукер, російський) є професійні більярдні столи, які оснащені комплектуючими від самих провідних брендових фірм-виробників, які лідирують по обладнанню на більярдному ринку, це: бортова гума, борти, сукно, кам'яна ігрова основа. У виробництво таких столів запускають тільки цілісний масив деревини та комбіновану раму з ножними опорами на регуляторах і кам'яні плити.

Професійний стіл не є дешевим задоволенням, але і витрати на матеріали, з яких він виробляється, теж не марні. Професійну гру прийнято вести на професійному обладнанні, яке пройшло всі перевірки і відповідає всім стандартам світової якості. Саме факт перемоги і перспектив у грі, змушує гравців прагнути придбати стіл професійного типу.

Ексклюзивні столи для більярду мають такі ж складові компоненти, що й професійні, тільки відрізняються вони більшою розкішшю в деталях оформлення. Велика частина ціни становить вартість робіт за художню обробку і матеріал (плитка з Італії, ексклюзивна деревина тощо). столи для більярду з економічної серії призначаються для любителів і для тих, у кого більярд є просто розвагою. Кам'яна основа замінюється плитою ЛДСП з дешевшим сукном та економічної бортовою гумою. Крім переваги в ціні, такі столи з легкістю встановлюються в невеликих приміщеннях, ніж столи професійного та ексклюзивного класу.

За наданою класифікації, формула безпрограшної покупки більярдного столу, буде виглядати наступним чином: підібравши більярдний стіл за типом гри і відповідною ціною, вписуючись у виділений бюджет + по можливості якісне оснащення комплектуючими (кам'яна плита, сукно, гума) + якщо дозволяють фінансові можливості, купіть більярд для себе у вигляді предмета розкоші з додаванням оригінальних авторських робіт та деталей.

Детальний розгляд вимог до матеріалів, які треба знати і звертати увагу при покупці столу.
Основний складовий елемент конструкції в більярдному столі це деревина, вона повинна проходити особливу підготовку, витримку і обробку в спеціально створених умовах, такі заходи дозволяють уникнути подальшого розсихання і розколювання деревини. Столи краще вибирати з деревини, яка росте у ваших природних зонах (дуб, береза тощо) Самим довговічним і стійким матеріалом до перепадів температур і рівням вологи вважається червоне дерево - махагон, це пояснює факт його пріоритету при виготовленні більярдних столів професійного класу. Крім цільних дерев`яних масивів, у виробництві використовуються і композитні матеріали, такі як ЛДСП (ламінована деревинно-стружкова плита) і МДФ (деревоволокнистих плит середньої щільності), вони застосовуються під основу столу та його бортів. За цінової категорії вони значно дешевше дерев`яного масиву, але такий стіл менш довговічний, через що ЛДСП і МДФ застосовується поряд з цільною деревиною.

Не мало важливим елементом є ігрова плита, вона буває дерев'яною або кам'яною. Найкращим каменем для ігрової плити більярдного столу визнаний сланець Ардезія, родовища якого виявлені в Китаї, Бразилії та Італії. На жаль, в родовищах Італії практично нічого вже не залишилось, а бразильські місця видобутку, запаси яких дуже скромні, віддалені від ринків Європи з продажу більярдних столів, таким чином на лідируючі позиції виходить китайський сланець, якість якого весь час покращується. Допомагає цьому використання промислових технологій італійців які зміцнили промислові контакти з Європою. Тому вибираючи більярдний стіл можна сміливо довіряти китайському виробнику не менше, ніж європейському.

Коли ігрові плити ретельно підігнані за необхідними розмірами і відрегульовані, приступають стелити сукно. Список виробників сукна зовсім невеликий. Головним монополістом ринку є бельгійська компанія Iwan Simonis, в якої конкурентами зовсім не багато, наприклад... Gorina (Іспанія), Miliken (Англія) або SpeedBall (Чехія). Показники міцності китайського сукна і куль з поліестеру, значно поступаються європейським виробникам, але при цьому вони більш доступні за ціною.

І нарешті, найголовніше, на що необхідно звернути увагу при виборі більярдного столу - це геометрія лузи і бортова гума. Форма луз варіюється в залежності від типу гри. Найсуворіші вимоги до луз притаманні російському столу для більярда, вони зовсім незначно перевищують діаметр самої кулі. Куля повинна мінімально рідко застрявати в лузі столу: куля або потрапляє в неї або відскакує. У разі систематичної появи «мертвих» куль під час гри, необхідно перевірити геометрію кожного кута столу. Більшою шириною відрізняються лузи американського пулу, що дозволяє виробляти удари зі скатом куль уздовж борту. Свої особливі вимоги до нанесення ударів, пред'являють лузи для снукера мають закруглені губки. Виходить. Що при слабкому ударі кулю простіше покласти в лузу, ніж при сильному. Щоб гравець більярду міг правильно розрахувати траєкторію удару, гума бортова повинна забезпечувати правильний відскік кулі навіть біля створи лузи. Борти разом з ігровою основою обтягують сукном і прикріплюють болтами до столу.

Купівля більярдного столу тягне за собою і придбання додаткових аксесуарів та обладнання. Під цим мають на увазі: киевніци, полиці для куль, більярдні кулі, меблі для більярдної кімнати. Для тих хто хоче придбати більярдний стіл для заміського клубу, дачі, котеджу рекомендують розглянути варіант придбання повного комплекту всіх необхідних деталей і меблів, щоб це все добре вписувалося, гармоніювало між собою і з інтер'єром і було одного стилю. До більярдного столу є універсальний набір: барна кутова стійка з полками для кульок і Киевниця, що забезпечує затишне місце для відпочинку гравців.

І на кінець... вдало куплений більярдний стіл не гарантує повну насолоду від гри на ньому. Заключним і дуже важливим моментом є установка більярдного столу, яку краще всього довірити кваліфікованим та сертифікованим фахівцям з практичними знаннями всіх нюансів цієї тонкої справи. Особливо це стосується столів з кам'яною основою, вони вимагають ретельного складання рами, правильного регулювання плит та обов'язкової перетяжки сукна. Навіть професіонали займаються зборкою більше 6-7 годин. Малорозмірні, економічні столи на ЛДСП поставляються покупцеві з вже прикріпленою рамою до ігрової основі і залишається прикріпити тільки ножні опори, з таким може впоратися всякий маючи мінімальні знання столярних основ.


Нравится

Читать все статьи о бильярде© Фабрика «Галицькі більярди» - столи для більярду, Cветильники для більярду, киї та аксесуари для більярду